Moje książki

Aktualnie dostępne są dwie pozycje (poniżej). Lista pozycji w przygotowaniu: tutaj.

Książki dostępne

1. Starożytna mądrość chińska w sentencjach (Zysk i S-ka, 2018)

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które niosą najwięcej mądrości i pozytywnej, twórczej energii, a są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury.

Starożytna mądrość chińska w sentencjach

2. 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania (Zysk i S-ka, 2017)

Podręcznik budowania fałszywych obrazów mentalnych, przede wszystkim w kontekście walki. Dziesiątki przykładów historycznych, anegdoty i odniesienia do mechanizmów wyjaśnianych przez psychologię. Rekomendacja od dr Jacka Bartosiaka, gen. Waldemara Skrzypczaka, gen. Romana Polko i wielu innych. Wstęp Andrzeja Sapkowskiego.

Chińska sztuka wojny: 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

Zapowiedzi (2019-2020)

1. Siły psychohistorii

Siły psychohistorii

36 forteli to podręcznik budowania fałszywych obrazów mentalnych (stosowania podstępów). Siły psychohistorii są podręcznikiem budowania świadomości sytuacyjnej i zdolności predykcji. To dziesiątki ilustracji historycznych pokazujących prawidła działania ludzkiej psychiki, rozpoznawania prawidłowości w otaczającym nas świecie i działanie sił kształtujących historię.

2. Drogi wędrownych doradców

Drogi wędrownych doradców

Zbiór 81 sentencji opowiadających o początkach chińskiej cywilizacji, a przede wszystkim o wędrownych mędrcach. Byli to ludzie tacy jak Konfucjusz, Sun Zi (Sun Tsu), czyli autor słynnej Sztuki wojny i wielu innych. Byli oni założycielami i prekursorami tego, co dziś nazywam cywilizacją chińską.

3. Pieśni dalekich plemion

Pieśni dalekich plemionPamiętacie te relacje o japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. Książka jest zbiorem opowieści najstarszych żyjących członków ludów aborygeńskich: o ich życiu, wojennych losach i codziennych troskach. A przy okazji opisuje  historię i kulturę współczesnego Tajwanu i tego, jak jego mieszkańcy patrzą na świat i siebie nawzajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *