PRA-Źródło potęgi USA

Drogie dzieci, oto po przeczytaniu wielu lektur dotyczących problematyki ekonomicznej i filozoficznej w Stanach Zjednoczonych, przynoszę wam odpowiedź na pytanie zadawane przez wielu.
Odpowiedź, ukryta w łańcuchach przyczyn i kolejnych przyczyn, umykała i umykać będzie, dopóty ludzie patrzą na zewnętrzne przejawy zjawisk, a nie na ich strukturę konieczną. Poza tym na kontynencie na którym twardo rządzą idee socjalistyczne, idea absolutnego poszanowania prywatnej własności rzadko znajdzie rozumiejącego czytelnika. Dlatego właśnie zachęcam do czytania klasyków społecznej myśli Amerykańskiej.
A więc uwaga:

All that is needed to give rise to a mighty nationm generate a wave of perpetual progress and prosperity within it, even revive a dying civilization, is a simple, irrevocable guarantee that individual members of the productive class be permitted to keep whatever they create. That is what America was supposed to have been about; its preeminence in the world is a direct result. Likewise, each of its failures ultimately stems from the gradual but unrelenting abrogation of that guarantee.

A nam w Europie idee socjalizmu są tak bliskie sercu, że nigdy byśmy na tą oczywistą praprzyczynę nie wpadli. Nie znającym angielskiego życzę miłego wertowania słownika.

http://biznes.onet.pl/0,1650206,wiadomosci.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

O jeden kraj za daleko

Jeśli Izrael upadnie, czy jego mieszkańcy przyjdą do Polski? W tym tekście przedstawiam hipotezę na temat przyszłości Polski. Hipoteza ta scala ona w jeden spójny obraz trzy wątki: kwestię szkalowania Polski i Polaków poprzez przypisanie im odpowiedzialności za holokaust Żydów, odszkodowania za ww. holokaust oraz przekazanie haraczu za mienie bezspadkowe oraz nadchodzący koniec geopolitycznej pauzy, potencjalnie skutkujący […]

Chiński jedwabny szlak – uściślenie

W wypowiedziach w mediach głosiłem tezę, wedle której chiński jedwabny szlak i jego budowa jest odwróceniem uwagi od kwestii powstania centrów dystrybucyjnych. Wysunąłem też hipotezę, że najlepszą lokalizacją tych centrów jest terytorium Polski. http://wnet.fm/2017/05/27/idea-jedwabnego-szlaku-odwracanie-uwagi-prawdziwych-celow-mowi-autor-ksiazki-o-chinskiej-sztuce-podstepu/   Oto uściślenie: Chiny posługują się nazwą „jedna droga i jeden pas”. W tej maksymie przyświecającej Chińczykom droga to szlak morski, […]