Postmodernistyczne wyżyny sztuki

Proszę bardzo:

Obraz namalowany ketchupem przez dwulatka uznany za dzieło sztuki

Obrazy dwuletniego chłopca namalowane ketchupem zostały uznane za nowatorskie dzieła sztuki. Jak to możliwe? Matka opublikowała prace synka… i napisała, że jest on znanym krytykiem sztuki.

Jak dwulatek oszukał artystów?


Freddie Linsky ma dwa lata i uwielbia malować. Stworzył już kolekcję obrazów namalowanych m.in. ketchupem. Matka chłopca postanowiła zamieścić prace syna w internetowej galerii Charlesa Saatchiego. Poinformowała, że autor dzieł był krytykiem sztuki i dodała nieco przesadzone opisy jego obrazów.


Pod obrazem pt. „Sunrise” matka chłopca napisała, iż autor odważnie posługuje się kolorami, a w jego pracy widać inspirację plenerowym malarstwem Moneta.

Kolejny obraz – „The Best Loved Elaphant” – opisany była następująco: „Imponujące użycie orientalnej kaligrafii (…) To jedna z najbardziej eksperymentalnych prac Linsky’ego.”


Na stronie galerii pod hasłem Freddie W R Linsky znaleźć można było takie określenia: „całe swoje życie poświęcił sztuce„, „kontynuuje technikę malarstwa zapoczątkowaną przez amerykańskich ekspresjonistów w latach 50.” i tym podobne.


Kariera?


Matka Freddie’go, Estelle Lovatt, wykłada w Hampstead School of Art i pracuje jako krytyk sztuki. Jak zadeklarowała, nigdy nie przyszło jej do głowy, że przesadzone opisy obrazów mogą zmylić ekspertów malarstwa. A jednak.


Artysta i kolekcjoner z Manchesteru kupił dzieło „The Best Loved Elaphant”. Natomiast jedna z galerii w Berlinie napisała do chłopca, iż… chętnie zorganizuje wystawę jego prac. Estelle podziękowała w imieniu Freddie’go i poprosiła o więcej szczegółów. Organizatorzy wystawy nadal nie wiedzą, iż malarz ma dwa lata.

The Best Loved Elaphant (Fot. za saatchi-gallery.co.uk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Recenzja użytkownika: Fujifilm X T-4 (zawiera opisy wyłącznie wad i usterek)

Recenzja w trakcie tworzenia.   Zakup aparatu: X T-4 zakupiony na Tajwanie w kwietniu 2022 roku. Obiektyw: Fujinon XF 70-300. Opinia użytkowania realizowanego w czasie sesji zdjęciowych na wolnym powietrzu w okresie lipiec-sierpień 2022. Ilość dni zdjęciowych: 57 Ilość wykonanych klatek: ok. 400 000 (słownie: czterysta tysięcy). Średnia ilość wykonanych klatek w czasie jednej sesji: […]

O jeden kraj za daleko

Jeśli Izrael upadnie, czy jego mieszkańcy przyjdą do Polski? W tym tekście przedstawiam hipotezę na temat przyszłości Polski. Hipoteza ta scala ona w jeden spójny obraz trzy wątki: kwestię szkalowania Polski i Polaków poprzez przypisanie im odpowiedzialności za holokaust Żydów, odszkodowania za ww. holokaust oraz przekazanie haraczu za mienie bezspadkowe oraz nadchodzący koniec geopolitycznej pauzy, potencjalnie skutkujący […]