Postmodernistyczne wyżyny sztuki

Proszę bardzo:

Obraz namalowany ketchupem przez dwulatka uznany za dzieło sztuki

Obrazy dwuletniego chłopca namalowane ketchupem zostały uznane za nowatorskie dzieła sztuki. Jak to możliwe? Matka opublikowała prace synka… i napisała, że jest on znanym krytykiem sztuki.

Jak dwulatek oszukał artystów?


Freddie Linsky ma dwa lata i uwielbia malować. Stworzył już kolekcję obrazów namalowanych m.in. ketchupem. Matka chłopca postanowiła zamieścić prace syna w internetowej galerii Charlesa Saatchiego. Poinformowała, że autor dzieł był krytykiem sztuki i dodała nieco przesadzone opisy jego obrazów.


Pod obrazem pt. „Sunrise” matka chłopca napisała, iż autor odważnie posługuje się kolorami, a w jego pracy widać inspirację plenerowym malarstwem Moneta.

Kolejny obraz – „The Best Loved Elaphant” – opisany była następująco: „Imponujące użycie orientalnej kaligrafii (…) To jedna z najbardziej eksperymentalnych prac Linsky’ego.”


Na stronie galerii pod hasłem Freddie W R Linsky znaleźć można było takie określenia: „całe swoje życie poświęcił sztuce„, „kontynuuje technikę malarstwa zapoczątkowaną przez amerykańskich ekspresjonistów w latach 50.” i tym podobne.


Kariera?


Matka Freddie’go, Estelle Lovatt, wykłada w Hampstead School of Art i pracuje jako krytyk sztuki. Jak zadeklarowała, nigdy nie przyszło jej do głowy, że przesadzone opisy obrazów mogą zmylić ekspertów malarstwa. A jednak.


Artysta i kolekcjoner z Manchesteru kupił dzieło „The Best Loved Elaphant”. Natomiast jedna z galerii w Berlinie napisała do chłopca, iż… chętnie zorganizuje wystawę jego prac. Estelle podziękowała w imieniu Freddie’go i poprosiła o więcej szczegółów. Organizatorzy wystawy nadal nie wiedzą, iż malarz ma dwa lata.

The Best Loved Elaphant (Fot. za saatchi-gallery.co.uk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Odpowiedź na zarzuty postawione pod filmem „ONI ALBO MY!, rozmowa z Piotrem Plebaniakiem” z 20 maja 2024

Link do filmu https://youtu.be/LPA1lj09LPU (film osadzony na dole wpisu). Zrzut ekranu zarzutów również poniżej. Zarzuty na czerwono, w kolejności innej, niż w komentarzu użytkownika. Treść wersji archiwalnej przeredagowana językowo i stylistycznie. Nota: Dopiero po stwierdzeniu usunięcia moich odpowiedzi na zarzuty odkryłem  publicznie ujawnioną tożsamość użytkownika: Ryszard Zalski. Zapraszam do debaty. Noty dodatkowa: ani zgłaszający zarzuty, […]

Trzy przykłady geopolitycznego szalbierstwa

1. Poziom przekłamań narracyjnych: prosta niekompetencja. Kanał: Task & Purpose. Ilość subskrybentów 1,6 mln. Link: https://youtu.be/X89Qi4lrNcw Ilość obejrzeń filmu: 800 tys.  Problem: Karygodny brak jakiejkolwiek weryfikacji tego, czy treść jest zgodna ze stanem faktycznym. W opisie sytuacji napięć w Cieśninie Tajwańskiej widzimy mapkę z wizualizacją ukształtowania powierzchni wyspy. Oto ona (czas w materiale 9:35): Problem: Na […]