Postmodernistyczne wyżyny sztuki

Proszę bardzo:

Obraz namalowany ketchupem przez dwulatka uznany za dzieło sztuki

Obrazy dwuletniego chłopca namalowane ketchupem zostały uznane za nowatorskie dzieła sztuki. Jak to możliwe? Matka opublikowała prace synka… i napisała, że jest on znanym krytykiem sztuki.

Jak dwulatek oszukał artystów?


Freddie Linsky ma dwa lata i uwielbia malować. Stworzył już kolekcję obrazów namalowanych m.in. ketchupem. Matka chłopca postanowiła zamieścić prace syna w internetowej galerii Charlesa Saatchiego. Poinformowała, że autor dzieł był krytykiem sztuki i dodała nieco przesadzone opisy jego obrazów.


Pod obrazem pt. „Sunrise” matka chłopca napisała, iż autor odważnie posługuje się kolorami, a w jego pracy widać inspirację plenerowym malarstwem Moneta.

Kolejny obraz – „The Best Loved Elaphant” – opisany była następująco: „Imponujące użycie orientalnej kaligrafii (…) To jedna z najbardziej eksperymentalnych prac Linsky’ego.”


Na stronie galerii pod hasłem Freddie W R Linsky znaleźć można było takie określenia: „całe swoje życie poświęcił sztuce„, „kontynuuje technikę malarstwa zapoczątkowaną przez amerykańskich ekspresjonistów w latach 50.” i tym podobne.


Kariera?


Matka Freddie’go, Estelle Lovatt, wykłada w Hampstead School of Art i pracuje jako krytyk sztuki. Jak zadeklarowała, nigdy nie przyszło jej do głowy, że przesadzone opisy obrazów mogą zmylić ekspertów malarstwa. A jednak.


Artysta i kolekcjoner z Manchesteru kupił dzieło „The Best Loved Elaphant”. Natomiast jedna z galerii w Berlinie napisała do chłopca, iż… chętnie zorganizuje wystawę jego prac. Estelle podziękowała w imieniu Freddie’go i poprosiła o więcej szczegółów. Organizatorzy wystawy nadal nie wiedzą, iż malarz ma dwa lata.

The Best Loved Elaphant (Fot. za saatchi-gallery.co.uk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

O jeden kraj za daleko

Jeśli Izrael upadnie, czy jego mieszkańcy przyjdą do Polski? W tym tekście przedstawiam hipotezę na temat przyszłości Polski. Hipoteza ta scala ona w jeden spójny obraz trzy wątki: kwestię szkalowania Polski i Polaków poprzez przypisanie im odpowiedzialności za holokaust Żydów, odszkodowania za ww. holokaust oraz przekazanie haraczu za mienie bezspadkowe oraz nadchodzący koniec geopolitycznej pauzy, potencjalnie skutkujący […]

Chiński jedwabny szlak – uściślenie

W wypowiedziach w mediach głosiłem tezę, wedle której chiński jedwabny szlak i jego budowa jest odwróceniem uwagi od kwestii powstania centrów dystrybucyjnych. Wysunąłem też hipotezę, że najlepszą lokalizacją tych centrów jest terytorium Polski. http://wnet.fm/2017/05/27/idea-jedwabnego-szlaku-odwracanie-uwagi-prawdziwych-celow-mowi-autor-ksiazki-o-chinskiej-sztuce-podstepu/   Oto uściślenie: Chiny posługują się nazwą „jedna droga i jeden pas”. W tej maksymie przyświecającej Chińczykom droga to szlak morski, […]